SON EKLENENLER

İnternet Faturalarını Katlayacak Zam 1 Haziran'a Ertelendi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), internet faturalarına yansıyacak yüzde 70'e varan zam talebini 1 Haziran'a erteledi.
01 Nisan 2022 06:09

Özelleştirildikten sonra içi boşaltılan ve Türkiye Varlık Fonu (TVF) tarafından çoğunluk hisseleri alınan Türk Telekom, yaptığı ilk zamla gündemdeydi. 1 Nisan itibarıyla Türk Telekom'un altyapısı üzerinden sağlanan genişbant internet tarifelerinin toptan aylık fiyatlarında yüzde 67'lik bir artışa gidilmesi planlanıyordu. 

Söz konusu zammın tüketicileri çok yüksek faturalar ödemek zorunda bırakacağını belirten Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci, şunları söylemişti:

 “Türk Telekom tekrar devletin sahipliğine geçti ve ilk alınan kararın zam olması bizleri üzdü. BTK bu yüksek tarife artışına ilişkin kararı öncesinde mutlaka sektörün görüşünü almalı ve onaylanan yüksek oranlı yeni zamlı tarifelere geçiş için makul süre tanımalıydı. Milyonlarca kurumsal ve bireysel aboneye hizmet sunan alternatif işletmeciler olarak alınan kararların gözden geçirilmesini ve geri alınmasını istiyoruz. Bu isteğimizin karşılık görmesi, sektördeki işletmecilerin doğacak büyük zararlarını engellemek kadar, daha makul seviyelerde oluşabilecek internet ve sabit telefon faturalarının daha yüksek fiyatlara çıkmasının önlenmesi adına değerli olacaktır.”

Deniz Gök

ONEDİO

TEKNO-AJANS SAYFASINI
YORUMUNUZU YAZIN ...
Farklı olanı seçin:
# # # # # #
SON EKLENEN HABERLER